marketingowy-harpagan.pl

W branży złotniczej jest dużo firm. Co je łączy? Z pewnością metale, jakie zużywają do produkcji jubilerskich kolekcji, ale także którymi kamieniami je ozdabiają. Dziś skoncentrujemy się na te drugie. Skategoryzujemy je i trochę przybliżymy.

Imitacje kamieni szlachetnych – są najczęściej robione minii ołowiowej, a jaśniej ze szkła ołowiowego. Designerzy często używają go w tańszych modelach biżuterii. Szkło ołowiowe jest przede wszystkim cechuje się wysokim współczynnikiem załamania światła. Jest również znacznie twardsze od tego nam znanego. Głównym producentem tego materiału jest zachodnia marka Elements Swarovski.

Cyrkonie |to} kolejny chętnie umieszczany element ozdobny. Samą cyrkonię tworzy się w pełni sztucznie. Pozostaje niebywale gęsta, co więcej możemy ją dowolnie farbować. W branży złotniczej sama cyrkonia popularny jest nie długo, krystalizuje się w bardzo wysokiej temperaturze. Jej największą pozytywną stroną pozostaje niska wartość.

Szlachetne Kamienie są to najdroższe z dodatków wykańczających wyroby jubilerskie. Wyróżniamy ich w przyrodzie zdecydowanie dużo. Jednak teraz skupimy się na tych najważniejszych.

Szmaragdy {to| droższa odmiana berylu. Dla amatorów, to ten zielony. Cieszy się popularnością kobiet oraz kolekcjonujących kamienie. Pozostaje bardzo twardy oraz łupliwy.

Rubiny pozostają prawie najcenniejszym rodzai kamieni szlachetnych, ponadto przynależą do grupy korundów. Słynnąe swojej twardości, najbardziej rozpowszechnione rubiny pozostają krwiste w ich nierzadko można zaobserwować głębię barwy.

Szafiry – niezmiennie są bardzo doceniane w branży złotniczej. Identycznie jak szafiry przynależą do rodziny korundów. Z reguły są niebieskie. Ogromna ilość złotników produkuje go syntetycznie.

Diamenty – można opowiadać dość długo. Są najmniej sprężyste z pośród ziemskich materiałów oraz zarazem najwięcej warte.

Wymieniliśmy najpopularniejsze wykończenia stosowane do wzbogacania wyrobów złotniczych. Nie zapominajmy, że znamy ich świecie znacznie dużo.

Marketingowy Harpagan